מכון הרצג לחקר ההזדקנות והזיקנה באוניברסיטת ת"א אירח (ביום 2.5.19) את ד"ר פרנסין מיירן, פסיכיאטרית וציירת משטרסבורג, צרפת. ד"ר מיירן מקדישה את רוב עבודתה האמנותית לקידום זיכרון השואה וכן רציחות עם בכלל. במהלך ביקורה, היא נפגשה עם חוקרים מאוניברסיטת ת"א, וכן העבירה הרצאה שכותרתה: "העברת זיכרון השואה דרך אמצעים אמנותיים: כלים ותובנות" .

במהלך ההרצאה הציגה ד"ר מיירן כמה דוגמאות לציוריה, המתארים תמונות מתקופת השואה ופורטרטים של ניצולים, וכן תמונות מרצח העם של בני רומה במלחמת העולם השנייה, רצח העם הארמני, רצח בני הטוטסי ברואנדה ורצח העם היזידי במזרח התיכון. בעבודתה, ד"ר מיירן מנסה לעורר מודעות וזיכרון לרציחות העם האלו. היא הציגה את עבודתה במספר תערוכות באירופה, נפגשה עם ניצולים רבים, והפעילה תוכניות חינוכיות ואמנותיות עם ילדים ובני נוער בנושאים אלו. עבורה, עבודתה האמנותית (בציור וקרמיקה) מהווה לעיתים קול עבור אלו שלא יכולים לדבר, ושימור זיכרון של מה שלרוב לא ניתן לדבר עליו.

אנו רוצים להודות לד"ר מיירן על ביקורה ועל המסרים המשמעותיים שהעבירה. מידע נוסף על ד"ר מיירן ועבודתה אפשר למצוא באתר שלה - לחצו כאן לאתר של ד"ר פרנסין מאיירן.

francine

ד"ר פרנסין מיירן במכון הרצג

 

francine2 2

כריכת הספר-אלבום של פרנסין מאיירן